Warsztaty: Jak sobie radzić z rakiem prostaty?

RadanaRaka_1_logo_slogan

Rusza kampania „Rada na raka prostaty”, której celem jest edukacja pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich. Adresaci kampanii otrzymają rady medyczne, psychologiczne i finansowe, dzięki czemu lepiej nauczą się radzić sobie z chorobą. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” przez TNS Polska, 83% pacjentów chce mieć od lekarza pełną informację na temat możliwych terapii, nawet, jeśli nie są one refundowane i są bardzo kosztowne, aż 72% Polaków deklaruje gotowość do zorganizowania zbiórki pieniędzy na rzecz bliskiej osoby, jednak co drugi Polak nie wie, jak to zrobić lub jest to dla niego zbyt trudne. W ramach kampanii odbędą się 4 warsztaty dla chorych i ich bliskich w Warszawie, Kielcach, Łodzi i Krakowie, wydany został poradnik, dostępny również na www.gladiator-prostata.pl oraz prowadzone są działania informacyjne za pośrednictwem mediów.
Rak prostaty to choroba, z którą wiąże się szereg problemów, nie tylko natury medycznej, ale też psychologicznej czy finansowej. Fakt, że ten rodzaj nowotworu dotyka wyłącznie pacjentów w starszym wieku sprawia, że problemy, z którymi przychodzi im się mierzyć, stają się podwójnie trudne. O tym, jak oswoić chorobę i nauczyć się funkcjonować z nią na co dzień, mówią eksperci zaangażowani w kampanię „Rada na Raka prostaty”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”.

Nowotwór gruczołu krokowego rozwija się często bezobjawowo, dlatego diagnoza dla wielu pacjentów jest sporym zaskoczeniem. „Oswojenie raka”, to nie tylko poznanie, na czym polega choroba i jakie są dostępne formy terapii, ale też pogodzenie z nową sytuacją od strony psychicznej i poszukiwanie środków na walkę z chorobą.

>>> Czytaj więcej

Mając na uwadze, jak ważne są: wiedza medyczna dotycząca choroby, wsparcie psychologiczne i informacja, jak pozyskiwać fundusze na walkę z nowotworem, Stowarzyszenie „Gladiator” planuje zorganizować w tym roku cztery warsztaty edukacyjne dla pacjentów z rakiem prostaty oraz ich bliskich w Warszawie (7 czerwca w Centrum Onkologii), w Kielcach (28 czerwca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii), w Łodzi i w Krakowie. Dodatkowo, w ramach realizacji celów edukacyjnych kampanii, powstał poradnik, w którym znajdą się rady medyczne, psychologiczne i finansowe. Broszurę tę otrzymają uczestnicy warsztatów. Będzie ona także dostępna na stronie organizatora kampanii pod adresem: www.gladiator-prostata.pl

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, partnerami są: Fundacja Onkologiczna „Alivia” oraz Program Edukacji Onkologicznej, prowadzony przez Fundację „Tam i z powrotem”; patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne, wsparcia udzieliło Polskie Towarzystwo Onkologiczne. Kampania jest realizowana dzięki grantowi edukacyjnemu udzielonemu przez firmę Bayer.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked